Sprzeciw od nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty z firmy GODebt1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny

Zwracam się z prośbą o analizę otrzymanego nakazu zapłaty z Sądu Rejonowego dla Lublina Zachód z powództwa GODebt1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny z siedzibą w Warszawie. Sprawa dotyczy zaciągniętego kredytu w banku z roku 1998.

Dziękuję na wstępie za powierzenie Pani sprawy naszej firmie, działamy na rynku od ponad 8 lat i w tym okresie przygotowaliśmy ponad 1000 skutecznych sprzeciwów od nakazów zapłaty w tym wiele w sprawach wytaczanych przez GODebt1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny.
Na wstępie należy wskazać, iż zawarła Pani umowę pożyczki z jednym z działających na rynku polskim banków, który to w 2005 roku wypowiedział przedmiotową umowę w związku z brakiem spłaty a następnie sprzedał wierzytelność firmie GODebt1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny.
W tym miejscu pragnę wskazać, iż zgodnie z art. 117 Kodeksu cywilnego z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne.
Konstrukcja przedawnienia stanowi element wywodzącej się ze staropolskiego prawa cywilnego instytucji dawności. Najogólniej rzecz ujmując, pojęcie dawności obejmuje wszelkie te instytucje prawa cywilnego, które wiążą skutki prawne z takim zdarzeniem prawnym, jaki jest upływ czasu.
W związku z faktem, iż Prawo bankowe nie przewiduje specjalnych uregulowań dotyczących przedawnienia pożyczek oraz kredytów udzielanych przez banki w Pani sprawie znajdzie zastosowanie art. 118 Kodeksu cywilnego – jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – trzy lata.
Roszczenie GODebt1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny względem Pani osoby uległo więc przedawnieniu w roku 2008.
Mając na uwadze powyższe gwarantujemy przygotowanie sprzeciw od nakazu zapłaty który zagwarantuje Pani wygranie sprawy i uniknięcie spłaty długu na rzecz GODebt1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny.

Komentarze do wpisu

 1. ALEKSANDRA TATARSKA Pisze:

  Dzien dobry zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie mi informacji na temat długu który mam w państwa firme dostałam pismo od komornika ale nic nie rozumiem niewiem skąd ten dług proszę o szybką odpowiedz z góry dziękuje

 2. Jan Pisze:

  Proszę o wyjaśnienie mi pisma które otrzymałem z nakazem zapłaty, gdyż nie wiem za co ma płacić, z jakiego tytułu dostałem pismo od komornika Jan Kosmalski.

 3. Iwona Pisze:

  Dzień dobry zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie mi informacji na temat długu który mam w państwa firmie otrzymałam dzisiaj pismo od komornika lecz nic z tego nie rozumie ponieważ nie wiem skąd to się wzięło bo nic nie brałam ani na raty ani żadnych kredytów proszę o szybką odpowiedź

 4. Krzysztof Pisze:

  Witam dostałem pismo od komornika z informacją na temat długu który mam w państwa firmie otrzymałem dzisiaj to pismo od komornika lecz nic z tego nie rozumiem ponieważ nie wiem skąd to się wzięło bo nic brałem na raty ani kredytu w waszej firmie proszę o szybką odpowiedzieć

 5. jarosław Pisze:

  proszę o wyjaśnienie mi pisma które otrzymałem z nakazem zapłaty, gdyż nie wiem za co ma płacić, z jakiego tytułu dostałem pismo od komornika

 6. Agata Benedyk Pisze:

  Dzień dobry zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie mi informacji na temat długu który mam w państwa firmie otrzymała dzisiaj pismo od komornika lecz nic z tego nie rozumie ponieważ nie wiem skąd to się wzięło bo nic nie brałam ani na raty ani żadnych kredytów proszę o szybką odpowiedź

 7. Leszek Patycki Pisze:

  Dzien dobry zwracam sie z uprzejma prozba o udzielenie mi informacji na temat dlugu ktory mam w panstwa firmie otrzymalem pismo od komornika lecz nie wiem za co jest ten dlug z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły z tej kategorii

Masz pytania? Zapytaj prawnika.