Newsletter
strona główna Sprzeciw do nakazu zapłaty Nakaz zapłaty Presco Link4

Nakaz zapłaty Presco Link4

Prawnik
Autor: Prawnik

Otrzymałem właśnie nakaz zapłaty od firmy Presco. Jak wynika z treści dołączonego pozwu w listopadzie 2010 roku firma Link 4 przekazała firmie Presco wierzytelności objęte pozwem, natomiast mój dług pochodzi z roku 2005. Czy w tej sytuacji Państwa firma jest wstanie przygotować skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty ? 

W pierwszej kolejności pragnę wskazać, iż presco zgodnie z obowiązującymi przepisami w wyniku dokonanej cesji wierzytelności wstąpiło w sytuację prawna link4. Natomiast w mojej ocenie Centrum Obsługi Dłużnika - nakaz zapłaty jest wstanie przygotować w bardzo atrakcyjnej cenie sprzeciw od nakazu zapłaty z gwarancją satysfakcji, sukcesu oraz ceny. 
 
Zgodnie bowiem z treścią art. 117 Kodeksu cywilnego z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne. Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - trzy lata. 
 
W niniejszej sprawie natomiast będzie miał zastosowanie art. 819 Kodeksu Cywilnego roszczenia z umowy ubezpieczenia przedawniają się z upływem lat trzech. Przedmiotowe roszczenie uległo więc przedawnieniu w roku 2008 i skuteczne podniesienie tego zarzutu w sprzeciwie od nakazu zapłaty gwarantuje uniknięcie zapłaty za dług.
Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom


Dodaj komentarz
Opinie klientów
Jestem bardzo zadowolona z usług Kancelarii. Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do sprawy. Kancelaria pracuje cały tydzień, mój proble...
Renata
Bardzo szybka odpowiedz na mój problem. W ciągu trzech godzin przygotowany sprzeciw od nakazu zapłaty, w moim przypadku w 1000% skuteczny. Dzięki ...
Tomek
Najczęściej komentowane
Wydając nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym, sąd orzeka, że pozwany ma...
Otrzymane od firmy Intrum Justitia zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedprocowej...
Dziękuję na wstępie za powierzenie Pani sprawy naszej firmie, działamy na...
Sprzeciw do nakazu zapłaty jest swoistym środkiem zaskarżenia przysługującym...
Jak wynika z wezwania do zapłaty wystosowanego przez Kancelarię Prawną I.Szmydka,...
Presco Investments S.a.r.l z siedzibą w Luksemburgu jest częścią grupy kapitałowej...
Tak mamy już doświadczenie z easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz...