Newsletter

PG PRESCO

Prawnik
Autor: Prawnik

W dniu 2012-12-04 otrzymaliśmy wezwanie do zapłaty przez firmę PG P.R.E.S.C.O.Group po siedmiu latach. Sprawa dotyczy telewizji Cyfrowy Polsat. Co robić ?

Roszczenie firmy PG PRESCO w chwili obecnej uległo przedawnieniu i przekształciło się w tzw. zobowiązanie naturalne. Istota zobowiązania naturalnego polega na tym, iż jego spełnienie zależy tylko i wyłącznie od woli dłużnika.
 
Roszczenie o zapłatę abonamentu za telewizję cyfrową przedawnia się z upływem lat trzech. 
 
Firma PG PRESCO obecnie będzie próbowała na Państwu wymusić zachowanie, które doprowadziłoby do uznania długu i w konsekwencji do przerwania biegu przedawnienia. Takim zachowanie w szczególności byłoby: częściowa spłata długu, deklaracja spłaty długu, podpisanie ugody, etc. Najlepiej abyście Państwo nie prowadzili żadnych rozmów z tą firmą a kierowane wezwania należy ignorować. 
 
Podjęcia działań państwa strony będzie dopiero konieczne w chwili otrzymania nakazu zapłaty z sądu. Po otrzymaniu nakazu zapłaty będziecie Państwo mieli 14 dni na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty w którym konieczne stanie się podniesienie zarzutu przedawnienia dochodzonego roszczenia. 
 
W celu profesjonalnego przygotowania sprzeciwu najlepiej jak skontaktujecie się Państwo z nasz a firmą co do Państwu gwarancję wygrania sprawy z PG PRESCO.
Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom


2013-10-04 11:49
Robert napisał(a):
Dzień dobry.
Potrzebuję przygotować sprzeciw zapłaty do nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym na rzecz powoda Presco Investmens S.a.r.I.
Robert
2013-09-18 09:14
justyna napisał(a):
proszę o informacje, jak przygotować sprzeciw w sprawie PRESCO za dług z cyfrowego polsatu
Dodaj komentarz
Opinie klientów
Jestem bardzo zadowolona z usług Kancelarii. Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do sprawy. Kancelaria pracuje cały tydzień, mój proble...
Renata
Bardzo szybka odpowiedz na mój problem. W ciągu trzech godzin przygotowany sprzeciw od nakazu zapłaty, w moim przypadku w 1000% skuteczny. Dzięki ...
Tomek
Najczęściej komentowane
Wydając nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym, sąd orzeka, że pozwany ma...
Otrzymane od firmy Intrum Justitia zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedprocowej...
Dziękuję na wstępie za powierzenie Pani sprawy naszej firmie, działamy na...
Sprzeciw do nakazu zapłaty jest swoistym środkiem zaskarżenia przysługującym...
Jak wynika z wezwania do zapłaty wystosowanego przez Kancelarię Prawną I.Szmydka,...
Presco Investments S.a.r.l z siedzibą w Luksemburgu jest częścią grupy kapitałowej...
Tak mamy już doświadczenie z easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz...