Ostatnio komentowane:

easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

Panie Dariuszu już kilkakrotnie ratował Pan mi życie i wyciągał z sytuacji beznadziejnych. Niestety mam kolejny problem. Właśnie otrzymałem nakaz zapłaty wydany przez Sąd Rejonowy dla Lublina Zachód z powództwa easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Sprawa dotyczy jakiejś pożyczki której nie pamiętam sprzed kilku lat. Czy jest Pan wstanie mi pomóc?

Profesjonalny sprzeciw od nakazu zapłatyTak mamy już doświadczenie z easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty i jak najbardziej jesteśmy wstanie wygrać przedmiotową sprawę w sądzie, pomimo, iż samo roszczenie nie uległo przedawnieniu.
 
Umowa przelewu wierzytelności zawarta przez easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty stanowi jedynie dokument prywatny w rozumieniu art. 245 kpc, a zatem dowodzi jedynie tego, że osoba, która ją podpisała, złożyła oświadczenie w niej zawarte. Umowa ta ma ponadto jedynie ramowy charakter i precyzuje w zasadzie wyłącznie prawa i obowiązki cedenta i cesjonariusza, nie wskazując konkretnych wierzytelności i dłużników, w tym wierzytelności dochodzonej w niniejszym postępowaniu. Te dane – jak sugeruje to treść umowy sprzedaży wierzytelności – sprecyzowane zostały dopiero w załączniku do tejże umowy. Załącznika tego powód do pozwu jednak, co do zasady nie dołącza. Przy czym za dokument taki nie może zostać potraktowany wydruk komputerowy opatrzony tytułem „Wyciąg z elektronicznego załącznika – Wykazu Wierzytelności”. Nie wiadomo, bowiem, na jakiej podstawie, w jakiej dacie i przez kogo wydruk ten został sporządzony. 
 
W konsekwencji, co do zasady w przypadku reprezentacji przez nas pozwanego sprawy wygrywamy wobec nie udowodnienia przez easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zarówno istnienia wierzytelności, jak i przejścia wierzytelności na fundusz.


2017-02-28 08:59
Iwona napisał(a):
Witam. Była bym wdzięczna za pomoc. Otóż niedawno przyszedł list z easydebt które prowadzi pan Brysik. Jednak problem polega na tym ze jest to sprawa z 2014 roku i nie przypominam sobie żebyśmy mieli dług ma kwotę która została w nim opisana. Co zrobić w takim wypadku?
2015-12-15 14:38
Pavel napisał(a):
Witam,
Otrzymałem zawiadomienie od komornika z Łodzi Mariusz D. o wszczęciu egzekucji na wniosek EASYdebt. Wcześniej nie dostałem żadnego powidomienia z tej firmy o wezwaniu do zapłaty. Rozprawa odbyła sie w Lublinie w esadzie (chyba ?) zocznie....Czy mogę spłacić bezposrednio wierzycielowi należność z pominięciem komornika? Poza tym chyba coś jest nie tak skoro nie dostaje żadnego przypomnienia o zapłacie tylko od razu zawaidomienie o wszczęciu egzekucji.
Dodaj komentarz
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Rzetelna firma
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
11 lat
doświadczeń
99 %
skuteczności
25844
Zrealizowanych
usług
Masz pytania? Zapytaj prawnika