
Panie Dariuszu już kilkakrotnie ratował Pan mi życie i wyciągał z sytuacji beznadziejnych. Niestety mam kolejny problem. Właśnie otrzymałem nakaz zapłaty wydany przez Sąd Rejonowy dla Lublina Zachód z powództwa easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Sprawa dotyczy jakiejś pożyczki której nie pamiętam sprzed kilku lat. Czy jest Pan wstanie mi pomóc?

Tak mamy już doświadczenie z easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty i jak najbardziej jesteśmy wstanie wygrać przedmiotową sprawę w sądzie, pomimo, iż samo roszczenie nie uległo przedawnieniu.
Umowa przelewu wierzytelności zawarta przez easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty stanowi jedynie dokument prywatny w rozumieniu art. 245 kpc, a zatem dowodzi jedynie tego, że osoba, która ją podpisała, złożyła oświadczenie w niej zawarte. Umowa ta ma ponadto jedynie ramowy charakter i precyzuje w zasadzie wyłącznie prawa i obowiązki cedenta i cesjonariusza, nie wskazując konkretnych wierzytelności i dłużników, w tym wierzytelności dochodzonej w niniejszym postępowaniu. Te dane – jak sugeruje to treść umowy sprzedaży wierzytelności – sprecyzowane zostały dopiero w załączniku do tejże umowy. Załącznika tego powód do pozwu jednak, co do zasady nie dołącza. Przy czym za dokument taki nie może zostać potraktowany wydruk komputerowy opatrzony tytułem „Wyciąg z elektronicznego załącznika – Wykazu Wierzytelności”. Nie wiadomo, bowiem, na jakiej podstawie, w jakiej dacie i przez kogo wydruk ten został sporządzony.
W konsekwencji, co do zasady w przypadku reprezentacji przez nas pozwanego sprawy wygrywamy wobec nie udowodnienia przez easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zarówno istnienia wierzytelności, jak i przejścia wierzytelności na fundusz.