Newsletter
strona główna Firmy windykacyjne easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

Prawnik
Autor: Prawnik

Panie Dariuszu już kilkakrotnie ratował Pan mi życie i wyciągał z sytuacji beznadziejnych. Niestety mam kolejny problem. Właśnie otrzymałem nakaz zapłaty wydany przez Sąd Rejonowy dla Lublina Zachód z powództwa easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Sprawa dotyczy jakiejś pożyczki której nie pamiętam sprzed kilku lat. Czy jest Pan wstanie mi pomóc?

Profesjonalny sprzeciw od nakazu zapłatyTak mamy już doświadczenie z easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty i jak najbardziej jesteśmy wstanie wygrać przedmiotową sprawę w sądzie, pomimo, iż samo roszczenie nie uległo przedawnieniu.
 
Umowa przelewu wierzytelności zawarta przez easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty stanowi jedynie dokument prywatny w rozumieniu art. 245 kpc, a zatem dowodzi jedynie tego, że osoba, która ją podpisała, złożyła oświadczenie w niej zawarte. Umowa ta ma ponadto jedynie ramowy charakter i precyzuje w zasadzie wyłącznie prawa i obowiązki cedenta i cesjonariusza, nie wskazując konkretnych wierzytelności i dłużników, w tym wierzytelności dochodzonej w niniejszym postępowaniu. Te dane – jak sugeruje to treść umowy sprzedaży wierzytelności – sprecyzowane zostały dopiero w załączniku do tejże umowy. Załącznika tego powód do pozwu jednak, co do zasady nie dołącza. Przy czym za dokument taki nie może zostać potraktowany wydruk komputerowy opatrzony tytułem „Wyciąg z elektronicznego załącznika – Wykazu Wierzytelności”. Nie wiadomo, bowiem, na jakiej podstawie, w jakiej dacie i przez kogo wydruk ten został sporządzony. 
 
W konsekwencji, co do zasady w przypadku reprezentacji przez nas pozwanego sprawy wygrywamy wobec nie udowodnienia przez easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty zarówno istnienia wierzytelności, jak i przejścia wierzytelności na fundusz.
Masz problem natury prawnej? Zadaj pytanie naszym specjalistom


2017-02-28 08:59
Iwona napisał(a):
Witam. Była bym wdzięczna za pomoc. Otóż niedawno przyszedł list z easydebt które prowadzi pan Brysik. Jednak problem polega na tym ze jest to sprawa z 2014 roku i nie przypominam sobie żebyśmy mieli dług ma kwotę która została w nim opisana. Co zrobić w takim wypadku?
2015-12-15 14:38
Pavel napisał(a):
Witam,
Otrzymałem zawiadomienie od komornika z Łodzi Mariusz D. o wszczęciu egzekucji na wniosek EASYdebt. Wcześniej nie dostałem żadnego powidomienia z tej firmy o wezwaniu do zapłaty. Rozprawa odbyła sie w Lublinie w esadzie (chyba ?) zocznie....Czy mogę spłacić bezposrednio wierzycielowi należność z pominięciem komornika? Poza tym chyba coś jest nie tak skoro nie dostaje żadnego przypomnienia o zapłacie tylko od razu zawaidomienie o wszczęciu egzekucji.
2015-11-23 12:47
Dawid napisał(a):
Nazywam się Dawid piszę do Państwa ponieważ mam bardzo poważny problem ponieważ w 2012 r na moje imię i nazwisko zostały wzięte umowy z Orange, Play i telewizji NC+. Nie wiem co mam robić do każdej z firm dzwoniłem i zostało zadłużenia sprzedane do firm windykacyjnych które chcą ode mnie pieniędzy a jak nie będę spłacał to wejdą mi na konto bankowe i wynagrodzenie. Z firmą orange zgłosiłem do prokuratury że został podrobiony podpisy na umowie. Prokuratura powołała grafologa i biegły grafolog jednoznacznie stwierdził że to nie mój podpis widnieje na umowie. Od zawarcia umowy z Play i NC+ minęły 3 lata każda z firm żąda ode mnie zapłaty, nie wiem co mam robić spłacam obecnie kredyt i boję się że jak komornicy wejdą mi na wynagrodzenie to nie będę miał za co żyć i z czego spłacać swojego kredytu. Kwoty zadłużenia w Play która sprzedała to do firmy "easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawa" (getback sa) wynosi kwota 9 736,77 oraz "EQUES DEBITUM Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny z siedzibą w Gdańsk" kwota zadłużenia 2 776,63 zł. Nie wiem co mam robić proszę o pomoc
Dodaj komentarz
Opinie klientów
Jestem bardzo zadowolona z usług Kancelarii. Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do sprawy. Kancelaria pracuje cały tydzień, mój proble...
Renata
Bardzo szybka odpowiedz na mój problem. W ciągu trzech godzin przygotowany sprzeciw od nakazu zapłaty, w moim przypadku w 1000% skuteczny. Dzięki ...
Tomek
Najczęściej komentowane
Wydając nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym, sąd orzeka, że pozwany ma...
Otrzymane od firmy Intrum Justitia zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedprocowej...
Dziękuję na wstępie za powierzenie Pani sprawy naszej firmie, działamy na...
Sprzeciw do nakazu zapłaty jest swoistym środkiem zaskarżenia przysługującym...
Jak wynika z wezwania do zapłaty wystosowanego przez Kancelarię Prawną I.Szmydka,...
Presco Investments S.a.r.l z siedzibą w Luksemburgu jest częścią grupy kapitałowej...
Tak mamy już doświadczenie z easyDEBT Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz...