Sprzeciw od nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty EOS – Navi Lex – PTK

Przed chwilą otrzymałem nakaz zapłaty wydany przez Sąd Rejonowy w Lublinie w elektronicznym postępowaniu upominawczym na rzecz firmy EOS Investment Poland GmbH z siedzibą w Hamburgu. Jak wynika z treści pozwy sprawa dotyczy zaległych faktur wobec PTK Centertel Sp z o.o., która to wierzytelność została następnie nabyta przez EOS. Równocześnie z nakazem otrzymałem przed egzekucyjne wezwanie do zapłaty od Kancelarii Prawnej Navi Lex, która reprezentuje interesy EOS Investment Poland GmbH. Czy są wstanie Państwo przygotować skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty w niniejszej sprawie ?

Po zapoznaniu się z przesłanymi aktami sprawy informuję, iż nasza firma jest wstanie przygotować w 100% skuteczny sprzeciw od wydanego przez sąd nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym.
Zgodnie z art. 117 Kodeksu cywilnego z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne. Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – trzy lata.
Należy jednak pamiętać, iż sprawa toczy się w postępowaniu uproszczonym i bez znajomości procedury cywilnej nie zalecałbym samodzielnego przygotowania sprzeciwu a sugeruję zlecenie tej sprawy profesjonalistą. Nasza firma przygotowała już kilkanaście tysięcy skutecznych sprzeciwów od nakazów zapłaty a o jakości naszych usług najlepiej świadczą opinie naszych zadowolonych Klientów.

Komentarze do wpisu

  1. Sylwia Pisze:

    Dostałam tak samo pismo od komornika o zajęciu wynagrodzenia na rzecz eos nie wiem za co to nawet jest sąd w Lublinie dal nakaz zapłaty w 2011 roku

  2. Małgosia Pisze:

    Komornik ściągnął mi najpierw pieniążki a potem dopiero posłał pismo powiadamiające o zablokowaniu konta i to na stary adres na którym już nie mieszkam od ponad 10-lat czy to jest dopuszczalne żeby musiała się dowiadywać wydzwaniać dlaczego i z jakiego powodu zostało mi zablokowane konto i trwało to około miesiąca zanim zostało odblokowane wiec zostałam bez środków do życia na miesiąc,i czy jest dozwolone od mojej renty która wynosi 700 zł zostaje mi ściągane 235 zł wiec zostaje mi 500 zł na opłaty a z czego żyć, i do dzisiaj nie wiem za co mam potrącenia gdyż takiej informacji nie mogę uzyskać od Kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły z tej kategorii

Masz pytania? Zapytaj prawnika.